WODEWIL KRESOWY „Tutaj się urodziłam” 13 czerwca 2024r.

IMG20240122194538  IMG20240122200947

Zapraszamy na Wodewil Kresowy „Tutaj się urodziłam” w wykonaniu Zespołu Teatralno-Muzycznego CHAWIRA  z Krakowa. Spektakl odbędzie się w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu w dniu 13 czerwca 2024 r. o godz. 17:00.

Jest to piękne widowisko muzyczne, łączące pokolenia, gdzie przewija się historia Kresów, zwyczaje i dawne piosenki w pięknym wykonaniu, których chętnie słuchamy i dzisiaj.

Akcja wodewilu rozgrywa się współcześnie we Wrocławiu. Pan Michał, rodem ze Lwowa, mieszka w dzielnicy Krzyki. Zaprosił na imieniny swoje wnuczki oraz przyjaciela rodziny- Lwowianina. Wnuczka Oleńka przedstawia kuzynkom swojego narzeczonego. Kokieteryjne zachowanie przyszłego męża Oli nie spodobało się kuzynkom. Postanowiły go zdemaskować i tym samym ochronić kochaną kuzynkę przed nieodpowiedzialnym bawidamkiem. Wymyślają intrygę, która wywoła wiele zabawnych sytuacji. Imieniny pana Michała udają się znakomicie. Wnuczki śpiewają piosenki lwowskie i przedwojenne przeboje, których nauczyły się od swoich babć i dziadków. Miśku i Jóźku, mogą powspominać dobre lwowskie czasy. W trakcie spotkania poruszono wiele wątków historycznych związanych ze Lwowem i Wrocławiem. W głównej roli występują Adam Żurawski jako dziadek i Aleksandra Rogowiec jako jego wnuczka Oleńka. W pozostałych rolach występują: Wojciech Habela jako Jóźku Ciuchraj, Magdalena Sowa-Zyzańska jako wnuczka Maniuśka, Elżbieta Koc jako wnuczka Nina, Urszula Kosiec jako wnuczka Stefania, Aleksander Michalewski jako Tomasz- narzeczony Oli i Jakub Trałka jako kolega Tomasza. Grają: Patrycja Wilgos na Keyboardzie, Karol Wróblewski na akordeonie i Aleksandra Rogowiec na skrzypcach. Scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne- Karol Wróblewski. Czas trwania wodewilu –  ok.1 godz. 30 min.

Zadanie dofinansowane z budżetu miasta Opola, link do strony: https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/wydarzenie/wodewil-kresowy-tutaj-sie-urodzilam-w-otlia

Patronat medialny Radio Opole i Radio DOXA 

                                         Wstęp bezpłatny – obowiązują zaproszenia

Rezerwacja zaproszeń od 3 czerwca 2024,      telefonicznie -  nr tel.  605080294,

                                                                                    lub e:mail: tmlikpw-opole@wp.pl                          Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły na załączonym plakacie

PLAKAT - Wodewil Kresowy ,,Tutaj sie urodziłam”

=============================================================================