Noc Muzeów – Spotkanie w Muzeum Wsi Opolskiej 13.05.2023

Plakat !!

Zapraszamy na spotkanie w Muzeum Wsi Opolskiej podczas XV Nocy Muzeów  realizowane przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich  Oddział w Opolu we  współpracy  z Muzeum Wsi Opolskiej w ramach projektu:  Rodem z Kresów. Historie osobiste.

                                               

                                                               SPOTKANIE

z TOWARZYSTWEM MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH         ODDZIAŁ W OPOLU  I Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI

W programie:

18:00 Uroczyste otwarcie spotkania

18:30 Spotkanie z prof. STANISŁAWEM SŁAWOMIREM NICIEJĄ PT. „KRESOWA   ATLANTYDA. NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ”

20:00 „KONSEKWENCJE UTRATY KRESÓW WSCHODNICH PRZEZ POLSKĘ”, prezentacja pracy nagrodzonej w XII edycji KONKURSU WIEDZY O KRESACH WSCHODNICH, organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty we współpracy z TMLiKPW Oddział w Opolu

20:30 Spotkanie z ANDRZEJEM SKIBNIEWSKIM, autorem opowieści rodzinnej  opartej na listach i pamiątkach kresowych pt. „RUBINOWA  BROSZKA”

21:00 Spotkanie z KRYSTYNĄ ROSTOCKĄ I ANDRZEJEM MIKOSZĄ, twórcami  spektaklu słowno-muzycznego pt. „Z KRESOWEGO KUFERKA – LWÓW”, opartego na motywach  książki  A. Skibniewskiego „Rubinowa broszka”

21:30 Prezentacja  spektaklu pt. „Z KRESOWEGO KUFERKA – LWÓW”, część pierwsza

22:30 Spotkanie z BARBARĄ BUKŁAD, Kresowianką, członkinią TMLiKPW w Opolu, bohaterką pierwszego spotkania wspomnieniowego realizowanego   w ramach projektu „RODEM Z KRESÓW. HISTORIE OSOBISTE”

23:00 Zakończenie spotkania

Miejsce: Muzeum Wsi Opolskiej, sala audio w budynku administracyjnym